Renklerin Dünyası Anaokulu (ÖZEL RENKLERiN DÜNYASI ANAOKULU) 2001 yıllarında Karşıyaka Girne semtinde, bahçe içinde 2 katlı 400 m karelik müstakil binasında 84 çocuk kapasiteli olarak faaliyete geçmiştir. Okulumuz çocukların yaşlarına, bireysel özelliklerine uygun yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirici, eğitici oyuncaklar, materyaller ve etkinlik köşeleri ile donatılmıştırr. Aydınlıkk saatler ve güvenli sınıflar ile geniş bahçe ve oyun alanları , ev ortamı sevecenliğini yansıtacakk şekilde düzenlenmiştir 
      Renklerin Dünyası Anaokulu, okul öncesi çocuklara yaşıtları ile bir araya gelebilecekleri sosyal ve eğitici bir ortamda deneyimli eğiticiler rehberliğinde sanatsal gelişimlerini hedeflemektedir.  Anaokuluna ilk defa başlayacak çocuklarımız için alıştırma programı oluşturulmaktadır. Amacımız çocuğumuza okulumuzu sevdirerek yeni bir eğitim öğretim yılına başlatmaktır. Eğitimimiz sevgi, şefkat ve anlayış içinde bireysel özellikleri göz önünde bulundurularak yürütülür. Çocuklarımız, özgüvenlerini kazanmaları için seçim yapmaya ve sorgulamaya yönlendirilirler. 
     Renklerin Dünyası Anaokulu; uzman psikolog ile  3 – 4 – 5 – 6 yaş grubu çocuklarına hizmet vermektedir.

     Okulumuz hafta içi her gün tam gün, yarım gün ve oyun grubu eğitim programlarıyla 07.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Tam Gün 08.30 - 17.30 arası
Yarım gün Sabah 08.30 - 13.00 arası 
Yarım gün Öğle 13.00 - 17.30 arası

    Okulumuz tam ve yarım gün programları ile  3 – 4 – 5 – 6 yaş grubu öğrencilerine; oyun grubu (Pazartesi+Çarşamba+Cuma 10:00 – 12:00 arası) ile 20 – 36 ay arası öğrencilere eğitim vermektedir. 
  Çocuklarımızın aldığı grup eğitimi programı, uzm. psikolog tarafından her öğrenciye belirli periyotlarla uygulanan gelişimsel tarama testlerinin analizlerinin değerlendirilmesi ile hazırlanan ve uygulanan bireysel eğitim programı ile desteklenmektedir.
    Okul öncesi dönemine denk gelen bu yaş gruplarının tüm gelişimsel özellikleri uzm. psikolog tarafından takip edilerek aile ile iletşim sürekli canlı tutulmaktadır. 
Aile işbirliğine önem veren kurumumuz uzm. psikolog desteği ile çocuklar, aile dinamikleri ve bireysel sorunlarla ilgili hizmet vermektedir. 
   Eğitimli, dinamik ve fark yaratan kadromuzla çocukların bireysel farklılıklarını kabullenmek ve anlamanın yanı sıra, gelişiminde keşfettiğimiz güçlü yönlerini ve yatkınlıklarını özgün eğitim programımızla da uzm. psikolog ile destekliyoruz

 
Uygar ocukevi ve ocuk Kulb

© Renklerin Dünyası Anaokulu
Adres : 1823 Sk. No:12 Girne Caddesi Karşıyaka / İZMİR
Toplam Ziyaretçi Sayısı
2466
Online Ziyaretçi Sayısı
1
WEB TASARIM : DNZ WEB DİZAYN